Co na żylaki będzie najlepsze? Nasze rekomendacje

co na żylaki

Główne zadania każdej metody leczenia żylaków to wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych, zwiększenie ich napięcia i mikrokrążenia, usunięcie obrzęków i stanów zapalnych, oraz zmniejszenie lepkości krwi. Wybór leków jest bardziej uzasadniony, biorąc pod uwagę wskazania lekarza prowadzącego, który opiera się na cechach przebiegu choroby w każdym konkretnym przypadku. Oprócz naruszenia przepływu krwi, żylaki stają się przyczyną współistniejących chorób. Jest to zakrzepica, zwężenie wewnętrznej średnicy żył, zapalenie żył, rozwój miażdżycy.

Co na żylaki można zastosować?

Ustalona patologia w przypadku żylaków nie może być wyleczona za pomocą samych tabletek. Leczenie tabletkami zwykle występuje w połączeniu z innymi rodzajami terapii i ma na celu:

 • Zmniejszenie objawów choroby
 • Zmniejszenie ryzyka powikłań
 • Zatrzymanie rozwoju choroby.

Pierwszy cel zazwyczaj osiąga się dość szybko dosłownie za kilka dni. Aby osiągnąć drugi i trzeci cel, trzeba czekać znacznie dłużej. Proces może trwać od 3 do 6 miesięcy. W szczególnie ciężkich przypadkach konieczne jest ciągłe przyjmowanie leków. Czasami terapia lekami jest przepisywana na czas od sześciu miesięcy do roku z przerwami trwającymi kilka miesięcy.

W początkowej fazie diagnostyka żylaków w większości przypadków jest prawie niemożliwa. Aby zdiagnozować problemy z głębokimi naczyniami, lekarz może przykładowo poddać daną osobę corocznemu kompleksowemu badaniu. Podczas identyfikacji problemów z ciśnieniem i badaniem układu krążenia, ukryte objawy głębokich żylaków kończyn dolnych można wykryć przed wystąpieniem bolesnych i oczywistych objawów. Jednak, gdy żylaki są już widoczne, wielu ludzi zastanawia się, co na żylaki w ich przypadku będzie najskuteczniejsze.

Istnieje wiele leków na żylaki produkowanych w różnych formach. Ale najczęściej stosuje się żele, maści i kremy. Są to substancje nakładane na skórę, aby osiągnąć efekt terapeutyczny. Wszystkie te leki na żylaki występują w kilku odmianach. Różnica między nimi polega na sposobie ich wytwarzania, konsystencji, proporcji składników.

Co jest dobre na żylaki?

Działanie terapeutyczne żeli, maści i kremów na żylaki:

 • żylne ściany stają się silniejsze
 • następuje poprawa w zastawkach żylnych
 • zmniejsza się prawdopodobieństwo powstawania zakrzepów
 • opuchlizna zmniejsza się
 • dochodzi do gojenia owrzodzeń troficznych.

Co stosować na żylaki?

 • Żel Venitan – jest skuteczny w przypadku stanów zapalnych żył i obrzęków. Aktywny składnik escyny korzystnie wpływa na komórki mięśniowe zlokalizowane w ścianach żylnych. Przywraca się normalną średnicę naczyń krwionośnych, proces przepływu krwi. Można zaobserwować indywidualną nietolerancję jednego z aktywnych składników. Możliwe objawy alergii to: wysypka, swędzenie i pokrzywka.
 • Krem Liotion 1000 – przeciw żylakom, bolesnym, obrzmiałym, spuchniętym żyłom. Głównym składnikiem aktywnym jest sól sodowa heparyny. Odnosi się do grupy koagulantów. Przy regularnym stosowaniu zmniejsza powstawanie skrzeplin. Przeciwwskazania: przedłużone krwawienie, indywidualna nietolerancja, małopłytkowość. Krem Liotion 1000 ma wysoki koszt i nieprzyjemny zapach.
 • Krem Heparinum – leczy stany zapalne żylaków i jest stosowany przy zakrzepowym zapaleniu żył. Krem Heparinum posiada działanie przeciwzakrzepowe i przeciwzapalne. Wcieranie żelu może wiązać się z wystąpieniem wysypki.
 • Żelu Varosin Forte Max – przeznaczony jest do stosowania na skórę nóg, leczy zarówno wczesne stadium żylaków jak również zaawansowany stan. Żel usprawnia krążenie w nogach i chroni przed powstaniem zastojów oraz cofaniem się krwi i powstawaniem zakrzepów. Produkt ten wykazuje efekt przeciwbólowy, dzięki czemu użytkownik nie odczuwa dyskomfortu bólowego żylaków. Najlepsze na żylaki są leki naturalne na bazie ziół, dlatego żel Varosin Forte Max jest obecnie najlepszym wyborem na rynku leków do miejscowego stosowania na żylaki.

Podsumowanie

Sukces terapii zależy od zintegrowanego podejścia i ścisłego przestrzegania zaleceń producenta leków. Najbardziej skutecznym preparatem na żylaki jest przyspieszenie procesu gojenia i wyeliminowanie objawów w każdym indywidualnym przypadku. Aby zapobiec nawrotom, trzeba zmienić styl życia poruszać się więcej, zużywać więcej płynów, przestrzegać zrównoważonej diety i nie nosić ciasnych ubrań. Varosin Forte Max jest żelem zupełnie bezpiecznym i nie wywołuje działań niepożądanych związanych z jego użytkowaniem.