Jak się pozbyć żylaków na nogach? Sprawdzone metody

jak się pozbyć żylaków

Wielu ludzi zmaga się z niedoskonałościami, występującymi na ich ciele. Często pada pytanie, jak pozbyć się żylaków. Żylaki to workowate lub wrzecionowate poszerzenia żył powierzchownych. Ten kłopot w głównej mierze dotyczy kobiet, lecz mężczyźni też mogą się z tym zmagać. Przyczyną ich powstawania jest praca siedząca lub stojąca, lecz duży wpływ mają także predyspozycje genetyczne. Dla osób, dla których występowanie tych niedoskonałości jest wielkim utrapieniem, często bardzo istotna jest profilaktyka żylaków.

Sprawdzone metody na pozbycie się żylaków

Przeprowadzając dokładną analizę, wywiady i ankiety z osobami cierpiącymi na żylaki oraz ich lekarzami stworzyliśmy spis sposobów na to, aby skutecznie walczyć z tym schorzeniem. Trzeba jednak zaznaczyć już tutaj, że każdy organizm jest inny i to, że jakaś metoda działała u jednej osoby, nie oznacza, że w stu procentach zadziała tak samo dla kogoś innego. Mimo wszystko uśrednienie i statystyka pozwaliły zbudować wykaz metod, które działają najczęściej – dlatego dla zwiększenia pewności i skuteczności, zastosuj więcej niż jedną metodę, a wygrana będzie pewna!

1. Na start rajstopy uciskowe na żylaki.

Umożliwiają one swobodny przepływ krwi, co poprawia stan naszych nóg. Można znaleźć rajstopy o różnym ucisku, dlatego każdy wybierze najlepsze dla siebie. Te o słabym ucisku, będą dobre dla tych osób, u których w rodzinie występował ten problem.

2. Kolejnym rozwiązaniem są ćwiczenia na żylaki.

Aby nie dopuścić do ich rozwoju, należy uprawiać aktywność fizyczną. Ruch przyspiesza krążenie krwi i pracę serca, a utrata wagi zmniejsza ciśnienie w żyłach. Uważaj, aby nie przebywać zbyt długo w pozycji stojącej i staraj się unosić nogi do góry. Wieczorem, gdy już będziesz po pracy, połóż się na łóżku i unoś nogi w górę, postaraj się trzymać je tam najdłużej jak potrafisz. Sport to zdrowie, które pomoże ci wygrać z nieprzyjemnymi dolegliwościami, dlatego nie zapominaj o nim.

3. Istnieją też domowe sposoby jak się pozbyć żylaków.

Jednym z nich jest używanie octu jabłkowego, który poprawia krążenie i zmniejsza opuchliznę nóg. Masuj niewielką ilością miejsca, w których występują niedoskonałości. Powtarzaj tę czynność dwa razy w ciągu dnia, rano i wieczorem. Systematyczność pomoże ci osiągnąć upragniony efekt. Staraj się wykonywać ten zabieg przez kilka miesięcy.

  • Pomóc może natka pietruszki

Jest ona źródłem witaminy C, która odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Zawiera rutynę, która wzmacnia naczynia krwionośne. Posiekaj pęczek świeżych listków i gotuj przez około 5 minut. Następnie poczekaj, aż wystygnie i przecedź. Możesz dodać 1 kroplę olejku różanego i nagietkowego. Używaj mikstury tam, gdzie widać żylaki. Po pewnym czasie zauważysz zmniejszenie się niedoskonałości.

  • Papryka cayenne ma zbawienny wpływ na nasze problemy

Jest bogatym źródłem witaminy C, przez co poprawia cyrkulację krwi i łagodzi ból. Jedną łyżeczkę papryki należy dodać do szklanki gorącej wody, wymieszać i wypić. Warto pić napój przez kilka miesięcy, 3 razy dziennie.

4. A może wizyta u flebologa?

Nie należy zapominać także o pomocy lekarza, który najlepiej doradzi nam czego unikać, a co należy stosować. On zdecydowanie wie, jak przeciwdziałać żylakom, dlatego warto mu zaufać i stosować się do jego zaleceń. Czasami zabiegi medyczne są koniecznością. Stosuje się je zwykle z powodów kosmetycznych. Najbardziej znana jest metoda laserowego usuwania żył.

Dzięki tym radom nie musisz się już zastanawiać, jak zlikwidować żylaki. Stosując się do tych wskazówek, szybko zauważysz upragniony efekt. Pamiętaj o systematyczności i konsultacji z lekarzem, który oceni twoje zdrowie.