Leki na żylaki – przegląd dostępnych produktów

leki na żylaki

Jedną z głównych chorób naszych czasów są choroby krążenia do których zaliczają się żylaki kończyn dolnych. Główni wrogowie naszych nóg to przede wszystkim siedzący i stojący tryb życia, brak aktywności fizycznej, zła dieta, nadwaga. Niechciane żylaki niestety nie znikną same, musimy sięgnąć po najlepsze dla nas lekarstwo na żylaki. Dolegliwość kończyn dolnych możemy leczyć różnymi metodami, terapie najlepiej podjąć w początkowym etapie rozwoju żylaków, wówczas skuteczność leczenia będzie najwyższa.

Leki na żylaki nóg a leczenie farmakologiczne

Najpowszechniejsze jest leczenie farmakologiczne, na szczęście dostaniemy na żylaki leki bez recepty. Na rynku jest dostępnych wiele preparatów na tę dolegliwość. Leki na żylaki występują w różnej postaci: do połykania i do smarowania. W ofercie możemy znaleźć tabletki i kapsułki, które w swym składzie zawierają m.in. hesperydynę, diosminę, rutynę, wyciąg z kasztanowca.

Lekarstwo na żylaki w formie tabletek:

  • Diosminex,
  • Diohespan max,
  • Venescin forte,
  • Venoruton 500.

W aptekach króluje krem na żylaki. Dlaczego? Przez skład!

W odróżnieniu od kapsułek i tabletek kremy i żele działają bezpośrednio na zmiany żylakowe. Preparaty zawierają w swym składzie wyciąg z kasztanowca zwyczajnego. Dzięki właściwościom kasztanowca podniesiona jest odporność naczyń na pęknięcia, a te uszkodzone są dodatkowo uszczelnione. Wyciąg przeciwdziała również stanom zapalnym i obrzękowym. Bardzo często żele i kremy na żylaki zawierają w swym składzie heparynę. Jest to bardzo cenna substancja, którą nasz organizm wytwarza naturalnie. Heparyna wykazuje działanie przeciwzakrzepowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe.

W kremach i żelach znajdziemy trokserutynę, pochodną rutyny, która naturalnie występuje w wielu roślinach. Substancja ta działa ochronnie na żyły, poprawia również elastyczność i napięcie ścian żył. Preparaty z trokserutyną działają przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie. Lek na żylaki, w postaci kremu i żelu poleca się w masażu kończyn dolnych gdyż wspierają pracę układu żylnego i działają kojąco i łagodząco na nasze nogi. Poleca się masowanie nóg przynajmniej raz dziennie.

Żel na żylaki, to produkt bardzo popularny na rynku!

Głównie przez jego pożądane działanie i prostotę stosowania żele cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem osób cierpiących na te schorzenie. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć:

  • Venoruton Gel,
  • Varixinal żel,
  • Lipohep,
  • Esceven.

Dobry lek na żylaki, który polecamy – Varosin Forte Max

Naszym zdaniem najlepszym wyborem będzie żel Varosin Forte Max (kliknięcie przeniesie na oficjalną stronę dystrybutora). Preparat zawiera wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego najwyższej jakości. Żel w krótkim czasie przeciwdziała objawom żylaków, likwiduje uczucie ciężkości nóg, silny ból, skurcze oraz obrzęk w okolicach kostek. Varosin Forte Max likwiduje przyczynę niechcianych żylaków i pajączków, docierając głęboko do naszych żył. Wzmacnia i uelastycznia ściany naczyń żylnych, dzięki temu poprawia krążenie oraz przyczynia się do szybkiej regeneracji naszych nóg.

Preparat wykazuje także działanie profilaktyczne, zatem jeżeli nogi nie wykazują objawów żylaków czy stanu przedżylakowego można stosować żel nawet codziennie aby uchronić swoje nogi. Dzięki regularnemu stosowaniu żelu Varosin Forte Max można pozbyć się żylaków raz na zawsze i sprawić ulgę zmęczonym nogom.