Jaka jest najlepsza maść na żylaki? Ranking produktów

maść na żylaki

Żylaki to nic innego jak bardzo popularna nazwa przewlekłej niewydolności żylnej, która najczęściej dotyka kończyny dolne. Jej występowanie jest często uwarunkowane genetycznie, ale mimo to choroba ta jest dość powszechna. Czym objawiają się żylaki? Kiedy są już rozwinięte, to pod skórą widoczne są liczne zgrubienia i przebarwienia żył. Przyczynami powstawanie żylaków, tak jak zostało napisane, jest ich dziedziczenie, bądź też np. siedzący styl życia. Taki styl życia prowadzi do zmniejszonej aktywności kończyn dolnych i przez to do zmniejszenia sprawności naczyń żylnych. Początkowo zmniejszenie tej sprawności prowadzi do uczucia ciężkości nóg tzw. obrzmieniu, a także drętwienia i mrowienia. Mogą pojawiać się także skurcze nóg, bardzo dokuczliwe w nocy. Z czasem na nogach pojawiają się tzw. pajączki, czyli już widoczne zmiany żylne, które widoczne są w postaci podobnej właśnie do małych pajączków. Na końcu, jeśli nie podejmie się leczenia żylaków. prowadzą one nawet do stanu zapalnego skóry. Tyle, że w późniejszych fazach właściwie jedynym rozwiązaniem problemu żylaków staje się operacja w szpitalu. Zdecydowanie lepiej zawczasu podjąć działania lecznicze w początkowych fazach obrzmienia, a także kiedy zaczynają być widoczne wspomniane pajączki. Tutaj świetnym rozwiązaniem okazuje się maść na żylaki.

Maści na żylaki – ranking wybranych produktów

Poniżej znajduje się lista kilku popularnych maści na żylaki. Zanim jednak na nią spojrzymy, warto zastanowić się jaka powinna być dobra maść na żylaki. Przede wszystkim powinna być to skuteczna maść na żylaki . Dlatego taka maść powinna zawierać odpowiednie składniki przeciwzakrzepowe, które będą odpowiadać za powstrzymanie pojawiania się kolejnych żylaków na nogach i nie tylko.

Takimi składnikami są m.in.

  • wyciąg z kasztanowca,
  • escyna,
  • heparyna.

Właśnie na te składniki powinniśmy zwrócić uwagę najbardziej i dopilnować, aby zawierała je nasza maść na żylaki nóg.

Najlepsza maść na żylaki i pajączki musi być przede wszystkim skuteczna. Rekomendowane produkty:

  • Krem z kasztanowca Rosskastanien Creme – bardzo skuteczny krem, który posiada w swoim składzie wymieniony wyżej wyciąg z kasztanowca, który z kolei bardzo dobrze leczy żylaki w początkowych fazach, a także skutecznie zapobiega powstawaniu nowych.
  • FarmVix kasztanowy żel z rutyną – kolejna na żylaki maść, która ma w swoim składzie wyciąg z kasztanowca; działanie bardzo podobne do wyżej wymienionego kremu, aczkolwiek dodatek rutyny może okazać się plusem pod względem skuteczności.
  • Nikel żel na żylaki z ekstraktem z kasztanowca – kolejna już maść na żylaki z dodatkiem kasztanowca, która zdecydowanie najlepiej pomaga w leczeniu żylaków; oprócz tego posiada jednak wiele innych składników jak np. rumianek czy oczar wirginijski, co pokazuje jego przewagę nad powyższymi dwoma.
  • Żel Varosin Forte Max (po kliknięciu zostaniesz przeniesiony/a na stronę dystrybutora) – zdecydowanie najlepsza maść na żylaki i pajączki, bogaty skład, w którym można znaleźć m.in. większość elementów będących w składzie wymienionych wyżej żeli sprawia, że jej skuteczność jest naprawdę bardzo wysoka, jednym słowem ma po prostu wszystko co powinna mieć najlepsza maść na żylaki i dzięki temu jest niezwykle skuteczna.