Tabletki na żylaki – czy to dobry wybór?

tabletki na żylaki

Żylaki to nazwa potoczna. Lekarz użyje raczej określenia „przewlekła niewydolność żylna”. Jest to poważny problem zdrowotny. Najczęstszymi objawami żylaków są widoczne na nogach zgrubienia, wypukłości i przebarwienia żył oraz uczucie ciężkości nóg i ból.

Żylaki – przyczyny i objawy

Przewlekła niewydolność żylna jest efektem niedrożności naczyń żylnych i wysokiego ciśnienia. Często przy tym schorzeniu występuje także zakrzepowe zapalenie żył. Oczywiście do powstawania żylaków prowadzi przede wszystkim niezdrowy tryb życia – brak ruchu, otyłość, wykonywanie pracy w pozycji stojącej, leki antykoncepcyjne i nadciśnienie żylne. Ostatni objaw prowadzi do ucisku żyły i jej zwężenia. Żylaki mogą rozwinąć się w poważne schorzenia.

Najczęstszym objawem na początku powstawaniu żylaków jest uczucie ciężkości nóg, drętwienie i obrzęki. Objawy, które możemy później zobaczyć na nogach występują nieco później.

Dobra tabletka na żylaki nóg? Może być ciężko.

Kiedy zauważymy pierwsze objawy takie jak ciężkość nóg i skurcze, warto wybrać się do apteki i wspomóc się lekami bez recepty. Mogą być to na przykład tabletki. Jest to tak zwane leczenie żylaków zachowawcze. Jeśli choroba się rozwinie lekarz może przepisać leki na receptę a także zlecić zabieg chirurgiczny.

Leczenie farmakologiczne żylaków nóg polega na przyjmowaniu tabletek, które uszczelniają naczynia. Skład tych leków jest zazwyczaj naturalny i bazuje na wyciągu z rycyny, kasztanowca. Pomocna jest także rutyna, diosmina, hesperydyna. Jest to skład najpopularniejszych leków bez recepty na żylaki kończyn dolnych. Dobrze sprawdzają się także maści i kremy o tym samym składzie. Można także zastosować specjalne rajstopy uciskowe, ćwiczenia i zdrowia dietę. Tabletki zwierające w składzie diosminę uelastyczniają i uszczelniają naczynia krwionośne i polepszają krążenie. Łagodzą uczucie ciężkości nóg.

Czy istnieją tabletki na żylaki bez recepty?

Najczęściej kupowane w aptekach tabletki na żylaki nóg to:

  • Cyclo 3 Fort,
  • Diohespan max,
  • DIH Comfort,
  • Diosminex i Dobenox.

Wszystkie wskazane tabletki na żyły zawierają w składzie diosminę i wyciąg z kasztanowca plus substancje pomocnicze. Na żylaki tabletki różnią się między sobą na przykład ilością zawartych składników i przede wszystkim ceną. Zapłacimy za nie od 40 do 15 zł.

Co jeśli nie tabletki na żyły?

Zazwyczaj przyjmujemy codziennie znaczną ilość leków i suplementów w postaci tabletek. Może to mieć wpływ na kondycję żołądka lub powodować biegunki. Gdy odczuwamy ból, często chcemy się go jak najszybciej pozbyć. Możemy ograniczyć spożywanie tabletek na żyły i żylaki nóg i nie spożywać maksymalnej dawki, włączając do leczenia także maści i żele lecznicze. Przykładem żelu na żylaki nóg, który warto stosować jest Varosin Forte Max (po kliknięciu przeniesiecie się na stronę dystrybutora).

Jest to żel, który działa natychmiastowo i przyczynia się do ograniczenia występowania objawów aż do ich ustąpienia, co także jest możliwe. Skład żelu jest naturalny a jego stężenie jest wysokie. Co ważne, żel nie wysusza skóry ani nie uczula. Varosin Forte Max oprócz leczniczego działania nawilża naskórek i łagodzi stany zapalne. Można go także stosować profilaktycznie aby uchronić się w przyszłości przed przykrą dolegliwością jaką są żylaki nóg.