Archiwum kategorii: Leki i suplementy

Tabletki na żylaki – czy to dobry wybór?

tabletki na żylaki

Żylaki to nazwa potoczna. Lekarz użyje raczej określenia „przewlekła niewydolność żylna”. Jest to poważny problem zdrowotny. Najczęstszymi objawami żylaków są widoczne na nogach zgrubienia, wypukłości i przebarwienia żył oraz uczucie ciężkości nóg i ból.

Jaka jest najlepsza maść na żylaki? Ranking produktów

maść na żylaki

Żylaki to nic innego jak bardzo popularna nazwa przewlekłej niewydolności żylnej, która najczęściej dotyka kończyny dolne. Jej występowanie jest często uwarunkowane genetycznie, ale mimo to choroba ta jest dość powszechna. Czym objawiają się żylaki? Kiedy są już rozwinięte, to pod skórą widoczne są liczne zgrubienia i przebarwienia żył. Przyczynami powstawanie żylaków, tak jak zostało napisane, jest ich dziedziczenie, bądź też np. siedzący styl życia. Taki styl życia prowadzi do zmniejszonej aktywności kończyn dolnych i przez to do zmniejszenia sprawności naczyń żylnych. Początkowo zmniejszenie tej sprawności prowadzi do uczucia ciężkości nóg tzw. obrzmieniu, a także drętwienia i mrowienia. Mogą pojawiać się także skurcze nóg, bardzo dokuczliwe w nocy. Z czasem na nogach pojawiają się tzw. pajączki, czyli już widoczne zmiany żylne, które widoczne są w postaci podobnej właśnie do małych pajączków. Na końcu, jeśli nie podejmie się leczenia żylaków. prowadzą one nawet do stanu zapalnego skóry. Tyle, że w późniejszych fazach właściwie jedynym rozwiązaniem problemu żylaków staje się operacja w szpitalu. Zdecydowanie lepiej zawczasu podjąć działania lecznicze w początkowych fazach obrzmienia, a także kiedy zaczynają być widoczne wspomniane pajączki. Tutaj świetnym rozwiązaniem okazuje się maść na żylaki.

Leki na żylaki – przegląd dostępnych produktów

leki na żylaki

Jedną z głównych chorób naszych czasów są choroby krążenia do których zaliczają się żylaki kończyn dolnych. Główni wrogowie naszych nóg to przede wszystkim siedzący i stojący tryb życia, brak aktywności fizycznej, zła dieta, nadwaga. Niechciane żylaki niestety nie znikną same, musimy sięgnąć po najlepsze dla nas lekarstwo na żylaki. Dolegliwość kończyn dolnych możemy leczyć różnymi metodami, terapie najlepiej podjąć w początkowym etapie rozwoju żylaków, wówczas skuteczność leczenia będzie najwyższa.

Co na żylaki będzie najlepsze? Nasze rekomendacje

co na żylaki

Główne zadania każdej metody leczenia żylaków to wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych, zwiększenie ich napięcia i mikrokrążenia, usunięcie obrzęków i stanów zapalnych, oraz zmniejszenie lepkości krwi. Wybór leków jest bardziej uzasadniony, biorąc pod uwagę wskazania lekarza prowadzącego, który opiera się na cechach przebiegu choroby w każdym konkretnym przypadku. Oprócz naruszenia przepływu krwi, żylaki stają się przyczyną współistniejących chorób. Jest to zakrzepica, zwężenie wewnętrznej średnicy żył, zapalenie żył, rozwój miażdżycy.

Co na żylaki będzie tanie i skuteczne?

co na żylaki

Chcąc poznać sposoby na żylaki nóg, warto na samym początku, zastanowić się, co w ogóle kryje się pod pojęciem żylaków, jakie są przyczyny ich powstawania, a na końcu jakie można zastosować sposoby leczenia by się ich pozbyć.