Archiwum dla kategorii ‘Przyczyny i objawy’

Jak wyglądają żylaki nóg? Zdjęcia!

Pajączki na nogach – to potoczne określenie żylaków, które są powszechnym schorzeniem. Trudno jednak określić jednoznacznie, co konkretnie jest przyczyną ich powstawania. To problemem ludzi na całym świecie, a leczenie choroby jest procesem trudnym i długotrwałym. Według statystyk w Polsce cierpi na tę przypadłość około 10 milionów ludzi. Na tych zdjęciach żylaków nóg widać chorobę […]

Zauważyłam u siebie żylaki. Przyczyny ich powstawania

Żylaki nóg to choroba cywilizacyjna, cierpią na nią kobiety jak i mężczyźni. Nie należy jej lekceważyć gdyż może prowadzić do wielu powikłań.

Żylaki – objawy, które powinny być czerwonym światłem

Odpowiedź na to pytanie powinniśmy zacząć od uściślenia, czym są żylaki. Są one najczęściej objawem niewydolności żylnej. Zlokalizowane są w większości przypadków na kończynach dolnych, choć zdarzają się również żylaki przełyku czy odbytu.

Od czego są żylaki pierwotne? 10 najczęstszych przyczyn

Rozszerzenie żył układu powierzchniowego w skrócie nazywamy żylakami. Na tego typu dolegliwości uskarża się coraz więcej osób. Co powoduje, że na naszym ciele pojawiają się żylaki, od czego to zależy?

Początki żylaków – jak je rozpoznać?

Wiele osób zastanawia się jak powstają żylaki. Proces ten jest bardzo prosty. Pojawiają się one na wskutek utrudnień w przepływie krwi z kończyn dolnych. Krew w nogach płynie żyłami w stronę serca. Aby krążyła ona prawidłowo zastawki, które znajdują się wewnątrz żył muszą pracować jak najprężniej i zamykać się w momencie, gdy tylko chce ona […]

Powered by WordPress