Usuwanie żylaków – najlepsze domowe sposoby

usuwanie żylaków

Wszystkie niedoskonałości są odwiecznym problemem dla wielu ludzi. Dużo osób wciąż zadaje sobie pytanie, jak walczyć z żylakami. Najpierw trzeba wyjaśnić, czym one w ogóle są. Otóż, są to workowate lub wrzecionowate poszerzenia żył powierzchownych. Częściej występują u kobiet, jednak mężczyźni też mają ten kłopot. Bardzo częsta dolegliwość to żylaki kończyn dolnych. Są one objawem przewlekłej choroby żylnej, czyli utrudnionego odpływu krwi z układu żylnego nogi. Przyczyną powstawania tych niedoskonałości może być praca siedząca lub stojąca oraz predyspozycje genetyczne. Jest duże prawdopodobieństwo, że jeśli w rodzinie występowała ta choroba, to ty również możesz ją mieć. Jest wiele sposobów na usuwanie żylaków, dzięki czemu każdy może zastosować odpowiedni dla siebie zabieg.

Najlepsze domowe metody na usuwanie żylaków

Ludzie wolą kierować się naturalnymi metodami, dlatego najlepsze są domowe sposoby na żylaki, które może wykonać każdy. Jednak zależnie od zróżnicowania produktów oraz od stopnia zaawansowania choroby, możemy wyróżnić kilka konkretnych sposobów.

Na żylaki nóg, leczenie domowe zaczyna się w kuchni!

Aby się za nie wziąć, możesz śmiało wykorzystać dobrze znane towary, które są ogólnie dostępne na rynku.

1. Oliwa z oliwek redukuje ból

Świetnie sprawdzi się produkt, który większość ludzi posiada w domu. Jest to oliwa z oliwek. Zdrowy tłuszcz pobudza obieg krwi, redukuje ból nóg, towarzyszący żylakom i zmniejsza różnego rodzaju stany zapalne. Jedyne, co trzeba zrobić to zmieszać oliwę z witaminą E i wykonać masaż nóg. Można również połączyć produkt z czosnkiem i sokiem z cytryny. Dzięki swoim właściwością przeciwzapalnym skutecznie poprawia przepływ krwi w żyłach.

2. Ocet jabłkowy na żylaki

Poprawia on krążenie krwi, przez co zmniejsza opuchliznę nóg. Należy niewielką ilość octu wylać na dłoń i delikatnie masować nogi, od kostek, aż po uda. Stosuj ten zabieg dwa razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem, przez kilka miesięcy. Systematyczność pozwala uzyskać rewelacyjny efekt.

3. Pieprz cayenne wpłynie na krew

na pewno pomoże w walce z niechcianymi żylakami. Jest bogaty w witaminę C, która pozytywnie wpływa na cyrkulację krwi oraz pomaga w redukcji bólu. W szklance gorącej wody należy rozpuścić 1 łyżeczkę przyprawy, wymieszać i wypić. Zabieg trzeba powtarzać przez około trzy miesiące.

4. Czosnek na żylaki

W kuchni znaleźć możemy również czosnek, który świetnie radzi sobie z różnymi dolegliwościami. Ma on właściwości przeciwzapalne, poprawia przepływ krwi i usuwa toksyny z naczyń krwionośnych. Weź 6 ząbków czosnku, soku z 2-3 pomarańczy i 2 łyżek oliwy z oliwek. Wszystkie składniki należy włożyć do czystego słoika i zostawić na około 12 godzin. Po upływie czasu, można użyć mikstury do masażu. Po kilkuminutowym masowaniu, trzeba owinąć nogi bawełnianą gazą i zostawić tak na całą noc.

5. Witamina E na żylaki

Witamina E także jest skuteczna. Zakup olejek, który zawiera witaminę E. Jest to świetny środek, który przyspiesza gojenie się żylaków. Wystarczy tylko kilka kropli olejku, który należy wcierać w miejsca ze zmianami chorobowymi. Można również wykorzystać krem, zawierający tę witaminę.

Domowe sposoby na żylaki wymagają systematyczności!

Jest wiele ciekawych i prostych sposobów na pozbycie się uciążliwych żylaków. Domowe sposoby są bezpieczniejsze i nie wymagają od nas wielkiego wysiłku. Jednak zdecydowanei należy pamietać, że aby szybko zobaczyć efekty trzeba być przede wszystkim systematycznym w wykonywaniu zabiegów. Niestety jak w większości przypadków ludzie oczekują magicznych rezultatów już po pierwszym zastosowaniu. Niestety tak to nie działa, a żylaki, które wytwarzały się w naszym organiźmie przez długie miesiąca, a czasem i lata, wymagają większego i przede wszystkim dłuższego zaangażowania z naszej strony.